Osiedle Janowska, Biała Podlaska, pasaż handlowy, ZRB Romaniuk


OSIEDLE PODMIEJSKA
w Białej Podlaskiej
III etap


Osiedle Podmiejska III etap, Biała Podlaska, mieszkania z windą, parking, garaże, ZRB Romaniuk


OSIEDLE PODMIEJSKA
w Białej Podlaskiej


Osiedle Podmiejska, Biała Podlaska, mieszkania z windą, parking, garaże, ZRB Romaniuk
ZRB Stanisław Romaniuk
ul. Narutowicza 22
21-500 Biała Podlaska
Telefon: 83 344 27 49
Fax: 83 344 27 49


Firma

Trochę historii

Prawie ćwierć wieku na prywatnym rynku budowlanym to nie lada wyczyn tym bardziej, że początek wypadł w okresie peerelowskiej nagonki na prywatne firmy. Zakład Remontowo-Budowlany Stanisława Romaniuka w Białej Podlaskiej przy ul. Terebelskiej 60A na trwałe wpisał się w budowlany pejzaż powiatu, pomimo że powstał w realiach gospodarczych poprzedniego ustroju. Najpierw było wiele lat pracy na zdobycie środków, potem marzec 1986 r.- rejestracja działalności i organizacja firmy.
Na początku była wspólna praca z kielnią z czterema zatrudnionymi pracownikami, potem po latach ze względu na realia konkurencji należało zostać menadżerem. Cała młodość i dorosłe życie Stanisław Romaniuk związał z budownictwem. Wykorzystywał doświadczenie zdobyte w Bialskim Przedsiębiorstwie Budowlanym - najpierw jako majster budowy, potem kierownik budowy. Postawił na fachowość, jakość i szybkość realizacji inwestycji.

W latach 1990-1998 w prywatnych firmach budowlanych można było część zysków zainwestować w firmę i ją rozwijać, później trzeba było działać, aby w ogóle utrzymać się na rynku budowlanym. Czasami było bardzo ciężko, ale dzięki zapałowi, zaangażowaniu całej rodziny oraz pracowników Firma nie poddała się i teraz są tego rezultaty. Obecnie największym problemem jest sytuacja na rynku zatrudnienia. Fachowcy wyuczeni w latach 80. wyjechali za granicę. Szkoły zasadnicze w zawodach murarz, elektryk, hydraulik, zostały polikwidowane ze względu na brak uczniów. W naszej Firmie jednak fachowców utrzymaliśmy dając im stałe zatrudnienie i możliwości rozwoju, czego teraz nie żałujemy. Pomimo różnych trudności, po wielu latach wytężonej pracy w celu zbudowania firmy z tradycjami i zaufania, Stanisław Romaniuk chce przekazać zakład synom, jako firmę developerską- budującą w mieście mieszkania.

Budujemy miasto

Od 2000 r. Zakład Remontowo-Budowlany Stanisław Romaniuk zaczął budowę bloków mieszkalnych. W pierwszym etapie w budowie było 70 mieszkań, następnie w drugim powstały dwa bloki po 30 mieszkań. W latach od 2000 do 2006r. razem wybudowano 130 mieszkań przy ul. Janowskiej w Białej Podlaskiej. W tym samym okresie powstał także pawilon handlowy, który mieści się również przy ul. Janowskiej.
Od 2007 roku realizujemy kolejne przedsięwzięcie. Budowę osiedla Podmiejska przy ul. Podmiejskiej w Białej Podlaskiej. W nowych budynkach wielorodzinnych projektowane są windy towarowo-osobowe, które będą woziły mieszkańców na trzecie piętro, czyli czwartą kondygnację. Jest to nowe rozwiązanie, niestosowane dotychczas w naszym mieście.
Osiedle Podmiejska staje się tym samym przyjaznym dla każdego. Bez żadnych barier architektonicznych.Mieszkanie może tutaj nabyć każdy i czuć się w nim swobodnie.Nowością są także miejsca postojowe na samochody w piwnicy budynku. Tradycyjnie w budynkach wielorodzinnych na osiedlu Podmiejska będą stosowane te same systemy grzewcze, gazowe i wodne, jak na ul. Janowskiej. Każdy właściciel mieszkania będzie płacić za media, z których korzysta, gdyż będzie miał umowę bezpośrednio z dostawcą i licznik. Rozwiązanie już sprawdzone, pozwalające zminimalizować koszty utrzymania, co jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach.

Niskie koszty eksploatacyjne mieszkań

Czynsz za mieszkanie na osiedlach przy ulicy Janowskiej oraz Podmiejskiej kształtuje się w granicach ok.1 zł za m2. Jest to opłata za wywóz nieczystości, oświetlenie klatek schodowych i oświetlenie miejsc postojowych w piwnicy oraz sprzątanie i pielęgnację terenu wokół budynku, a co za tym idzie - ograniczona do minimum. Każdy budynek ocieplony jest styropianem gr. 10 cm, co jeszcze bardziej obniża koszty eksploatacji i wychodzi naprzeciw wdrożonej dyrektywie energetycznej UE.
Rozwiązania zastosowane przez Zakład Remontowo-Budowlany świadczą o tym, że firma budowlana Romaniuka ma na celu umożliwienie pozyskania wymarzonych tzw. czterech kątów jak największej liczbie osób czy rodzin. Firma nasza stara się ograniczyć jak najbardziej koszty budowy, a także utrzymania mieszkań w celu największej ich dostępności.
Zakład Remontowo-Budowlany Stanisław Romaniuk oferuje mieszkania o minimalnej opłacie eksploatacyjnej, a stosowane rozwiązania pozwalają obniżyć do minimum koszty utrzymania. Dodatkowo sprzedaż odbywa się poprzez akt notarialny wraz z udziałem w gruncie, czyli pełną własność prywatną. Cena mieszkań kalkulowana jest z uwzględnieniem kosztów ich wykonania oraz ceny gruntu i tylko to może wpłynąć na jej wysokość. Nie wykorzystywana jest koniunktura w celu zawyżania ich wartości. Tylko takie ukierunkowanie myślenia może przynieść sukces zarówno osobom oczekującym na mieszania, jak i firmy.

Wszelkie informacje na temat mieszkań udzielane są w siedzibie firmy:
Biała Podlaska, ul. Terebelska 60A, nr tel. 83- 344-27-49

Budujemy dla Was miasto
Odwiedzin: 106846